Kalendář

2018

SALÓNY

30.5.2018 Salón Ljuby Fuchs na téma: Kruhy, elipsy a spirály života, aneb sounáležitost umělců a lékařů.
Hosté večera:
Prof. MUDr. MARTIN FILIPEC, CSc. – český oftalmolog a vědec, který se zaměřuje na oční imunologii a zevní choroby oka. Zakladatel Evropské oční kliniky Lexum.
SYLVIO SPOHR – kavárník a majitel pražské restaurace Louvre.
MUDr. OMRAN ZANGI – lékař specializující se v oboru oftalmologie a perkusionista. Již během vysokoškolského studia začal koncertovat s Miki Volkem a skupinou B komplex. Byl členem, či hostem několika kapel (Yo Yo Band, Yandim Band a další).
Fotografové Adam Fuchs a Lukáš Prokůpek.
Těšíme se na setkání ve středu 30. května 2018 od 19 hodin v prostorách Limpid Works, Donská 9, Praha 10.

25.4. 2018 SALÓN s JANEM ŠKOLNÍKEM, SIMONOU BAGAROVOU, ANDREOU ZIMČÍKOVOU A VOJTOU ANELTEM S HEDVIKOU KLÁSKOVOU
zveme vás na beranský Salón Ljuby Fuchs na téma: „Běžíš k ostatním“.
Hosty večera budou
Jan Školník – podnikatel, filantrop, milovník umění. Vede globálně působící firmu a významně přispívá k rozvoji Broumovska, kde žije a podniká. Nositel ocenění Společensky prospěšný podnikatel roku a ceny Via Bona za filantropii.
Simona Bagarová – vystudovala sociální práci, ale v neziskové sféře se věnuje managementu. Snaží se o rovnováhu mezi srdcem a hlavou a zaměřuje se na podporu projektů, které začínají nebo neví kudy dál. Andrea Zimčíková – Beranka .
Vojta Anelt & Hedvika Klásková – mladý soutěžní taneční pár (kategorie DĚTI II. & JUN I.) v latinsko-amerických a standardních tancích působící v tanečním klubu FUEGO Říčany. Možná přijde i klavírista pan Ivo Kahánek…
Těšíme se na setkání ve středu 25. dubna 2018 od 19 hodin v prostorách Limpid Works, Donská 9, Praha 10.
28.2. 2018 SALÓN s LENKOU KAPSOVOU a JANEM MAXIÁNEM
zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs na téma Životní význam setkávání.
Pozvání přijali Lenka Kapsová – překladatelka z anglického jazyka a lektorka,
Jan Maxián – herec, skladatel a hudebník
a jejich hosté.
Těšíme se na setkání ve středu 28. února
www.limpidworks.com

31.1. 2018 SALÓN s BERRAK YEDEK, JIŘINou KRÁSOVou, ONDŘEJem HABRem
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs
Na téma: Nový rok – Nový vhled – Nové možnosti
Hosté večera:
Berrak Yedek – kreativní ředitelka Limpid Works
Jiřina Krásová – tanečnice, lektorka eurytmie
Ondřej Habr – astrolog
a další
Těšíme se na setkání ve středu 31. ledna 2018 od 19 hodin
v prostorách Limpid Works, Donská 9, Praha 10.
www.limpidworks.com

PROJEKTY A DÍLNY

18.2. 2018MASOPUST na Dobešce
ať už jste již půst zahájili, nebo odkládáte na příště, nebo necháváte na druhých - zažít tradiční, přesto každým coulem výjimečný Masopust na Dobešce nabízí povznášející příležitost se opět setkat. Bude to fašank se vším všudy: poctivým sádlem mazaný, divadlem okořeněný, vozembouchem rozezvučený a originálními obřími maskami rozpohybovaný. Průvod symbolicky zakončíme na branické skále.
V neděli 18. února od 15:00, Divadlo Dobeška, Praha 4
Převleky všeho druhu vítány.

2017

SALÓNY

18.10. 2017 SALÓN S LENKOU MÍKOVOU A JANJOU PROKIĆ
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs: „Svědectví vytříbenosti a vkusu“
Pozvání do říjnového Salónu Ljuby Fuchs na téma: „Svědectví vytříbenosti a vkusu“ přijaly
architektka Lenka Míková
a designérka Janja Prokić.
Lenka studovala architekturu v Praze a Paříži. Jádrem její tvorby jsou rekonstrukce, rezidenční stavby, interiéry a instalace. Od roku 2014 vede vlastní studio.
Janja, původem ze Srbska, žije v Praze od roku 1993 a vystudovala zde Akademii výtvarných umění. V současnosti patří k nejzajímavějším šperkařkám v Česku.
Těšíme se na setkání ve středu 18. října 2017 od 18.30 hodin v prostorách ČSOB Inspirace. Tímto inspirativním večerem se zároveň rozloučíme s nádherným prostorem na Jungmannově náměstí 767.
Salóny Ljuby Fuchs však nekončí a brzy vám prozradíme nové místo našich setkání.

27.9. 2017 SALON TANGO S JANEM PATEROU A BERRAK YEDEK
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs
„Tanec je jako život: je dobré ho mít naplánovaný, ale je třeba být připraven i improvizovat.“ ve středu 27. září zamkneme za okny rozmary zářijových dnů a otevřeme Salón TANGU. A tango nás pak unese někam dál, mnohem dál... Jan Patera a Berrak Yedek Jak kráčet a objímat zároveň? Jak naslouchat a vést? Co je to TANGO? Pozvání do zářijového Salónu přijali dramaťák a „bílosíťák” Jan Patera a Berrak Yedek – tanečnice, choreografka, lektorka tance, původem z Turecka. Honzu Pateru přivedla k tangu koncem 90. let hudba Astora Piazzolly. Měl možnost poznat tanečníky tanga od Argentiny, přes Německo až po Rusko. Berrak Yedek žije v současné době v Praze, kde založila studio Limpid Works. Zaměřuje se na současný tanec, turecké orientální tance a tango. Vyučuje také vlastní techniku Somatic Dialogue a působí na Istanbul Bilgi University. Těšíme se na setkání ve středu 27. září 2017 od 18.30 hodin. ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 1 http://berrakyedek.com/connect-listen-feel-express-dance/

21.6. 2017 SALÓN S ALENOU VOLRÁBOVOU A MANTABAN3JO
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs
na slunovratovém červnovém Salónu Ljuby Fuchs opět propojíme hudbu a umění - setká se například Václav Hollar, Karel Škréta a stará česká lidová píseň v aktuálním zvuku.
Pozvání do slunovratového Salónu Ljuby Fuchs přijala historička umění PhDr. Alena Volrábová, PhD. Paní Volrábová pracuje ve Sbírce grafiky a kresby v Národní galerii v Praze a zabývá se zejména starými mistrovskými kresbami. Prosadila se jako znalkyně kresby Karla Škréty a tvorby Václava Hollara. V roce 2007 připravila Hollarovu výstavu v Národní galerii. Od té doby se jeho dílem zabývá a nyní připravuje katalog jeho veškerých kreseb ze všech světových sbírek.
Netradiční hudební zážitek připravilo uskupení Mantaban3JO: Jiří Hodina – housle a zpěv, Jan Jirucha – pozoun a Petr Klafus – soprán saxofon a alt klarinet.
Těšíme se na setkání ve středu 21. června 2017 od 18.30 hodin. ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 131.5.2017 SALÓN LJUBY FUCHS - S EVOU EISNER a MÉLUSINE DE PAS
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs
Květnový Salón oslaví preciznost a talent žen: pozvání přijaly designérka, architektka a návrhářka šperků Eva Eisner a hráčka na violu da gamba Mélusine de Pas, jejíž hudební projekty se zaměřují na propojení hudební interpretace s divadlem.
Těšíme se na společné setkání
ve středu 31. května 2017 od 18.30 hodin.
ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 1
Prosíme o potvrzení účasti na: bilasit@gmail.com


26.4.2017 SALÓN LJUBY FUCHS - BERANSKÝ
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs – Narozeninový Beranský
Dubnový Salón je tradiční oslavou všech Beranek a Beranů. Beran je prvním znamením zvěrokruhu a znamením nového začátku.
Lidé narození v tomto znamení jsou přátelští, otevření, mají pevnou vůli, jsou ctižádostiví, nebojí se žádných překážek.
Rádi se baví a mají cit pro hudbu.
A jaké překvapení pro Vás Beranka Ljuba Fuchs připravila tentokrát?
Těšíme se na společné setkání
ve středu 26. dubna 2017 od 18.30 hodin.
ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 1
Prosíme o potvrzení účasti na: bilasit@gmail.com


29.3.2017 SALÓN LJUBY FUCHS na téma SPORT A ZDRAVÍ
zveme Vás na březnový Salón Ljuby Fuchs na téma Sport a zdraví. Lakros je nejstarší týmovou míčovou hrou. Český lakros se hraje již od konce šedesátých let a velmi rychle se rozvíjí mezi muži i ženami různého věku. Přijďte se tedy seznámit s trenérem české národní lakrosové reprezentace Ing. Romanem Pokorným. Dalším hostem večera bude výživová specialistka Pavla Hlavičková. Pavla své klienty učí, že jídlo je lék, díky kterému mohou získat zpátky své zdraví a udržet si přirozeně štíhlou postavu. Kdy? V 18:30 Kde? ČSOB Inspirace, Jungmannovo nám. 767, Praha 1.


25.1.2017 SALÓN LJUBY FUCHS s DANOU BRABCOVOU
v krystalicky mrazivých lednových dnech Vás zveme na Salón Ljuby Fuchs s tématem Preciosa. Ve středu 25. ledna 2017 od 18.30 hodin bude hostem Dana Brabcová - bývalá diplomatka, ředitelka Českého centra v Bukurešti, Praze a Moskvě, jež nyní reprezentuje společnost Preciosa, největšího výrobce českého křišťálu. Dana Vám poodhalí tajemství výroby křišťálu, úspěchy českých sklářů. Budete moci obdivovat dech beroucí projekty z celého světa. Jejími hosty budou Jan Slanina – jeden z nejtalentovanějších sklářů Preciosy, který dovede vyfouknout i nemožné, a Jan Kňourek – designér, scénograf , producent, kreativec, jehož tvorbou se line preciznost. Kdy? V 18:30 Kde? ČSOB Inspirace, Jungmannovo nám. 767, Praha 1.


2016

15.12.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s ANOU-MARIÍ LOVE
Zveme Vás na Salon Ljuby Fuchs – ČSOB Inspirace na téma: Vánoce po francouzsku – víno, poezie, móda a design Pozvání do svátečního Salonu Ljuby Fuchs přijala interiérová designérka Anne-Marie Love. Francouzský šarm promítá tato inspirativní dáma také do návrhů kabelek MODALIAN. Módní přehlídku pro tento večer připravila půvabná modelka Mariana Bečková. Dalším hostem bude someliér Pascal Magon, majitel prodejny BiBoViNo. Pascal s sebou přináší ochutnávku mimořádných francouzských vín a zve vás na společnou degustaci ve své prodejně v nedaleké pasáži Platýz. Těšíme se na inspirativní setkání ve čtvrtek 15. prosince 2016 od 18.30 hodin. ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 1 .


23.11.2016 SALÓN LJUBY FUCHS se ZDEŇKEM ORDELTEM
Pozvání do listopadového Salonu přijal Zdeněk Ordelt – průvodce známem i neznámem. Původem z valašského rodu, inspirován svým dědečkem, který ho začal zasvěcovat do tajných nauk a dal mu první impulz k „vydání se na cestu“. Zdeněk je zakladatelem šamanského hnutí Oko bohů, české organizace zabývající se rozvojem vědomí skrze šamanské, meditační a jogínské techniky. Působí zároveň ve sdružení Slovanský kruh, které se zabývá studiem a aplikací poznatků o naší domorodé slovanské tradici a její obnovou. Těšíme se na inspirativní setkání ve středu 23. listopadu 2016 od 18.30 hodin. ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 1


19.10.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s PETREM NIKLEM
Zveme Vás na Salon Ljuby Fuchs – ČSOB Inspirace na téma: Vzájemná inspirace Pozvání do říjnového Salónu přijal Petr Nikl a jeho přátelé. Vystoupení pod názvem „pro mě na“ vzniklé ze vzájemné inspirace tří hráčů: Petr Nikl – zpěv, Petr Korbelář – klapkodastrová kytara, Jan Kotulán – bambusová flétna. V září letošního roku vyšlo pod stejným názvem nové dvojalbum této trojice. Ve středu 19. října 2016 ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 1


28.9.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s ONDŘEJEM HABREM
Salón Ljuby Fuchs na téma: Pražské legendy s přesahem. zahajujeme novou sezónu Salónů s opravdu nadčasovým přesahem: V předvečer oslav svatého Václava, tedy v úterý 27. září přímo ve středu města, protkáme předivo pražských legend se současností a skutečností. Průvodcem nám bude astrolog a geomant Ondřej Habr, Ljuba Fuchs a dobré víno. Počasí nám vychází vstříc, můžeme se tedy také vydat na vycházku po okolí Jungmannova náměstí na místa, která jsou spojena s ranou historií Prahy a dobou Přemyslovců. Kdy? V 18:30 Kde? ČSOB Inspirace, Jungmannovo nám. 767, Praha 1.


22.6.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s LUMÍREM OLŠOVSKÝM
Salón Ljuby Fuchs na téma: Jak vzniká muzikál. Pozvání přijal Lumír Olšovský – herec, muzikálový režisér a držitel Ceny Thalie a hlavní ceny DIMF, kterou si přivezl z jihokorejského Daegu. Dalšími hosty setkání budou studenti Pražské konzervatoře, herci Jára Blažek a Lukáš Kunz, a klavírista Svatopluk Kůrka, se kterými Lumír nastudoval americký muzikál Thrill Me. Budeme se těšit na setkání s Vámi od 18,30 v kavárně ČSOB Inspirace na Jungmannově náměstí.


25.5.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s ZUZANOU PAVLÍK-ŠIMONKOVOU a VIOLOU ZEITHAMLOVOU
Zveme Vás na ryze květ(i)nový Salón Ljuby Fuchs - o pomíjivé kráse květin a věčnosti a paměti kamene, též o přátelství pohovoří zámecká paní Zuzana Pavlík-Šimonková (spolumajitelka sídel Stránov, Houska a Lobeč a členka představenstva Asociace majitelů hradů a zámků) a floristka a květinářka, porotkyně floristických soutěží a majitelka Obchodu kvítím Viola Zeithamlová. V ČSOB Inspirace, Jungmannovo náměstí 767/6, Praha 1, od 18:30. Vstupné 200 korun.
Prosíme o rezervé.


27.4.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s HANOU SAR BLOCHOVOU
od 18,30
Je duben, vládnou berani, nic není nemožné. Lépe řečeno - vše je možné. Přijďte a uvěříte i Vy. Zveme Vás na beranský salón Ljuby Fuchs se spisovatelkou, badatelkou, historičkou umění, profesionální zpěvačkou a hudebnicí, muzikoterapeutkou a objevitelkou pyramid na našem území v jedné osobě RNDr. Mgr. Hanou Blochovou. Ve středu 30.3. od 18.30 Era svět, Jungmannovo náměstí 767/6, Praha 1. Vstupné 200 korun.
Prosíme o rezervé.


30.3.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s ONDŘEJEM SMEYKALEM, MILOŠEM VACÍKEM a ALANEM VITOUŠEM
od 18,30
Téma večera - Hudba dvou kontinentů. Hosty setkání budou: výtvarník, muzikant, profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo a elektrodidgeridoo Ondřej Smeykal, Miloš Vacík - hráč na bicí nástroje z celého světa, výtvarník a skladatel. Zakladatel první sambové školy v Čechách Tam Tam Batucada Samba Praga. Pozvání přijal také perkusionista a multižánrový umělec Alan Vitouš. Ve středu 30.3. od 18.30 Era svět, Jungmannovo náměstí 767/6, Praha 1. Vstupné 200 korun.
Prosíme o rezervé.


24.2.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s EVOU MAHROVOU, MILANEM FORMANEM a GILBERTO CONTIM
od 18,30
Zveme vás na Salon Ljuby Fuchs – uprostřed města Era svět na téma: cestování a kam nás cesty mohou zavést Hosty setkání budou Eva Mahrová – průvodkyně, cestovatelka, Milan Forman – loutkoherec a herec, a Gilberto Conti – brazilský loutkář a loutkoherec. Eva podniká cesty především do Indie a Afriky, kde se věnuje dobrovolnické činnosti a charitativní pomoci. Milan vystudoval loutkoherectví na pražské DAMU. Věnoval se černému divadlu, a později začal hrát s divadlem Bratří Formanů. Spolupracoval také na představeních v Národním divadle a divadle Ypsilon. Gilberto přišel do Čech inspirován dílem Jiřího Trnky a za studiem loutkoherectví a scénografie. Loutky vyrábí až do obřích rozměrů, po vzoru karnevalu v Brazílii. Ve středu 24. února 2016 od 18.30 hodin Era svět, Jungmannovo náměstí 767/6, 110 00 Praha 1
Prosíme o rezervé.


27.1.2016 SALÓN LJUBY FUCHS s ROMANEM BĚLOREM, MARTINEM SRDCEM a ONDŘEJEM HABREM
od 18,30
Zveme vás na Salon Ljuby Fuchs – uprostřed města Era svět na téma: motivace a novoroční předsevzetí Hosty setkání budou ředitel hudebního festivalu Pražské jaro, Roman Bělor a Martin Srdce, kraniosakrální terapeut, kteří uskutečnili svůj sen uběhnout maratón. Jaké příležitosti a výzvy by měl letošní rok přinést nastíní astrolog Ondřej Habr.Era svět, Jungmannovo náměstí 767/6, 11000 Praha 1 .
Prosíme o rezervé.


2015

SALONY

16. 12. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s manželi KUSCHMITZOVÝMI
od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs - ve středu města ERA svět, tentokrát na pohádkové předvánoční setkání s loutkami a jejich tvůrci. Hlavními hosty večera budou manželé Pavla a Slávek Kuschmitzovi a Michal Hnátek - herec a loutkoherec. Dále účinkují děti z Bílé sítě a Veselé školy. Od 18:30 hodin, Era svět, Jungmannovo náměstí 767/6, 11000 Praha 1 .
Prosíme o rezervé.


25. 11. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s ALŽBĚTOU MORENO
ve středu 25. listopadu 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Salón na téma Mladá móda ve 3D. Hlavním hostem večera bude Alžběta Moreno, návrhářka hledající ve své módě, jak propojit módu se světlem a obory jako 3D tisk a další technologie. Třičko, které mění barvu podle nálady? Šaty, co se rozsvítí, vidíme-li milovaného člověka? Ano, je to možné! "Největší výhodou 3D tisku a inovativních technologií je to, že neexistují žádné limity. Vše, co si dokážeme představit, je možné." Pozvnání dále přijala Ing. Marta Chvojková, ředitelka Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní, a vizážistka Edita Neoralová Kvizdová.
Prosíme o rezervé.


21. 10. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s PETREM HORKÝM
ve středu 21. října 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Hlavním hostem večera bude režisér, dokumentarista a náruživý cestovatel Petr Horký. Petr došel na severní pól i pól chladu, přešel Grónsko, na Maledivách objevil potopené lodě, točil a spolupracoval s osobnostmi, jako Thor Heyerdahl, Reinhold Messner, Edmund Hillary, Jane Goodallová a dalšími. Loni uvedl do kin celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda o životě a práci slavné dvojice Zikmund a Hanzelka. Film doposud v kinech shlédlo více než 50 000 diváků a byl nominován na Českého lva.
Pozvání na Salón též přijali Miroslav Náplava – cestovatel, spisovatel, a Vašek Sůra – polárník a třetí Čech na severním pólu.
Prosíme o rezervé.


23. 9. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s JANEM ŘEHÁKEM, EMANUELEM KRÁSOU A NELOU DYRČÍKOVOU
ve středu 23. září 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Léto se přepychově loučí a my Vás vítáme do nové sezóny Salónů Ljuby Fuchs: Ve zlatém kočáře v café Era svezeme studenta a trenéra rozvoje osobnosti Jana Řeháka, mentora pěti jazyků lásky Emanuela Krásu a tanečnici a trenérku moderního tance a jazz dance Nelu Dyrčíkovou. Prosíme o rezervé.


24. 6. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s ROMANEM BĚLOREM
ve středu 24. května 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Zveme Vás na červnový Salón Ljuby Fuchs do středu města - Era svět. V rytmus léta Vás naladí hosté Roman Bělor (ředitel mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro), Oleg Sokolov (zakladatel a bubeník skupiny NeoPercussio) a Svatobor Macák (multiinstrumentalista).


27. 5. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s ELIŠKOU SVOBODOOU
ve středu 27. května 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs – ve středu města Era svět
Zveme na inspirativní květnový Salón Ljuby Fuchs - ve středu města Era svět na téma životní styl a věčné mládí.
Hosté Eliška Svobodová - jazzová redaktorka Českého rozhlasu, zakladatelka hudební skupiny Fanfán Tulipán a stidentka muzikologie; Irena DeLave - iniciátorka projektu Love For Guatemala; Yanna - Jana Vančurová - centrum Yaguara Praha; a další skvělé ženy.


29.4. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s CLARINET FACTORY, BEATOU HLAVENKOVOU a TATJANOU MICIĆ
ve středu 29. dubna 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Zveme Vás na Salón Ljuby Fuchs – ve středu města Era svět
věnovaný zejména vám, narozeným v nejmladším znamení zodiaku – Berankám a Beranům.
Hosté: Clarinet Factory – unikátní klarinetové kvarteto (Jindřich Pavliš, Vojtěch Nýdl, Luděk Boura a Petr „Pepíno“ Valášek), Beata Hlavenková – pianistka, skladatelka a producentka, a Tatjana Micić – architektka, filozofka, astropsycholožka.


25. 3. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s pedagogem a baltistou Mgr. Pavlem Štollem, Ph.D.
ve středu 25. března 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Projekci jejich společného filmu Lotyšská píseň uvede dokumentarista Martin Štoll a dalším hostem bude varhaník, hudební skladatel a pedagog Michal Novenko.

25. 2. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s galeristou a znalcem umění Ing. VLADIMÍREM LEKEŠEM
ve středu 25. února 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
dalšími hosty – architektkou a malířkou Jiřinou Nebesářovou a Ing. arch. Amátou M. Wenzlovou, historičkou moderní architektury na volné noze.

28. 1. 2015 SALÓN LJUBY FUCHS s astrologem, astropsychologem ONDŘEJEM HABREM
ve středu 28. ledna 2015 od 18,30
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1
Dalšími hosty: spisovatelka a ilustrátorka Renáta Fučíková a choreograf a baletní mistr Baletu Národního divadla Jan Kodet.

PROJEKTY A DÍLNY
15. 2. 2014 v 15:00 MASOPUST NA DOBEŠCE
Malí i velcí, přidejte se do Masopustního průvodu v maskách od 16 hodin! http://www.divadlodobeska.cz/program/masopust-na-dobesce-417.html

2014

25. 11. 2014 SALÓN LJUBY FUCHS s jazzovou zpěvačkou VENDULKOU ŠMOLDASOVOU
v úterý 25. listopadu 2014 od 18,30
klub Jazz Time, Krakovská 19, Praha 1
Talentovaná zpěvačka Vendula Šmoldasová je na české jazzové scéně známá společně s manželem, kytaristou Liborem Šmoldasem, a kapelou ZEURÍTIA. Součástí tohoto výjimečného Salónu bude také představení nového alba pod názvem „WEIGHTLESS“.
Hosty večera dále budou: herečka a režisérka Lenka Loubalová, fotograf Jan Pohribný a Ivo Šmoldas - básník, scénárista, moderátor.

29.10.2014 SALÓN LJUBY FUCHS s MIROSLAVEM HOUŠKOU
Ljuba Fuchs a Sdružení Bílá síť vás zvou na Salón Ljuby Fuchs s Miroslavem Houškou, kurátorem Gallery of Art Prague
ve středu 29. října 2014 od 18 hodin
Era svět, Jungmannovo náměstí 767, 110 00 Praha 1
Další hosté: fotograf Rudo Prekop, Ladislav Derner – technický ředitel Gallery of Art Prague, galerista Zdeněk Kočík a Tamara Shmidt, která krásně zpívá

25.6.2014 SALÓN LJUBY FUCHS s PAPISEM NYASSEM
Ljuba Fuchs a Sdružení Bílá síť vás zvou na Salón - okamžiky radosti s hudebníkem, perkusistou, tanečníkem Papisem Nyassem.

Když nevím, jak dál, zastavím se a vrátím třeba až ke kořenům. Když hledám odpověď, způsob vyřešení, tak tou nejlepší odpovědí je láska. Vždy cítím jednat tak, jak si láska zaslouží. V těžkých časech je cesta míru a lásky jedinou úlevou...

Papis je původem z Gambie. V Čechách žije od roku 1997 a s manželkou Antonií zde vychovává tři syny. Věnuje se převážně hudbě, hře na perkuse, ale také výuce tance.
Hosty večera dále budou: manželka Antonia - zpěvačka skupiny Yellow Sisters a projektu Řeka, Mio Vacík - zakladatel Tam Tam orchestra a syn Adrian Švec - mladý bubeník.
Středa 25. června od 19 hodin v kavárně Krásný ztráty, Náprstkova 20.

23.4.2014 SALÓN LJUBY FUCHS s MICHALEM PROKOPEM
Zveme Vás na 13. sezónu Salónů Ljuby Fuchs do vyhlášené kavárny a galerie Krásný ztráty. Hostem bude sám Michal Prokop, režiséři Tereza Vrábelová - Kopáčová, Martin Štoll a další potvrzený host Jan Lacina.

PROJEKTY A DÍLNY
20. 6. 2014 v 16:00 LETNÍ SLUNOVRAT NA DOBEŠCE
divadelní představení.

30. 5. 2014 v 16:00 Pozvánka na představení: DOBRODRUŽSTVÍ ŽELVÁKA JABUTÍHO

Divadlo Na Rejdišti, Dvořákovo nábřeží č. 2, 110 00 Praha 1
Tři indiánské příběhy v podání souboru Bílá síť a v režii studentů hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře.

Poznejte s námi želváka, který díky své odvaze a vtipu zažil to, co by si jiní želváci nedovedli ani představit. Však si o něm Indiáni dodnes vyprávějí.

--------------------------------------------------------------------------------- Inscenace byla vytvořena v rámci pedagogické praxe studentů šestého ročníku hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře.

Premiéra je součástí absolventské zkoušky z pedagogických předmětů.

Účinkují žáci literárně-dramatického oboru Mgr. Ljuby Fuchs a žáci dramatického kurzu při ZŠ Kunratice - DDM-DŮM UM pod vedením Renaty Linhové

Pedagogické vedení:

Ljuba Fuchsová a Anna Hrnečková

Vstup volný

2013

SALONY

30. května 2013 SALÓN LJUBY FUCHS s CTIBOREM TURBOU
Zveme na Salón Ljuby Fuchs – setkávání s osobnostmi, jehož hostem bude mim, choreograf, režisér, pedagog a významný představitel české pantomimy Ctibor Turba, spoluzakladatel Pantomimy Alfreda Jarryho, zakladatel Cirkusu Alfred, souboru Alfred a spol. v roce 1997 otevřel divadlo Alfred ve dvoře. Ctibor Turba byl také dlouholetým pedagogem, tvůrcem specifické linie nonverbálního divadla na pražské HAMU a brněnské JAMU.
Dalším vzácnými hosty večera budou prof. PhDr. Martin Hilský, CSc. a multiinstrumentalista Alan Vitouš.
Ve čtvrtek 30. května 2013 od 18.30 hodin, dům U Bílého pelikána, Maltézské náměstí 9, Praha 1.

24. dubna 2013 SALÓN LJUBY FUCHS s MAGDALÉNOU MARKOVOU
Přijměte pozvání na Beranský Salón Ljuby Fuchs – setkávání s osobnostmi.
Tentokrát s fyzioterapeutkou, milovnicí tance, zpěvu, francouzského jazyka, vysokých hor a kávy Magdalénou Markovou. Magdaléna se v rámci své fyzioterapeutické praxe zabývá pohybem těla i duše a napravuje funkční poruchy svalového systému. Věnuje se i dramatické výchově při sdružení Roztoč v Roztokách u Prahy. Hosty večera budou také: divadelní režisér David Šiktanc, žonglérská skupina Mix Trix, členové pěveckého sboru Local Vocal a tanečnice Veronika Kaciánová.
Ve středu 24. dubna 2013 od 19 hodin v Galerii U Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1

27.2.2013 SALÓN LJUBY FUCHS s BÁROU KLIMEŠOVOU
Pozvánka na Salón Ljuby Fuchs – setkávání s osobnostmi:
hostem tohoto Salónu bude kaligrafka, ilustrátorka, grafička a příležitostná námořnice Bára Klimešová.
Bára Klimešová, majitelka kaligrafického mozolu na prostředníku pravačky, si na společnou „plavbu“ na vlně svobody přizvala pár spřízněných přátel: Tomáše Hajzlera, autora nově vydané knihy „Peníze, nebo život?“ a Helenu Kurzweilovou, která se věnuje osobnostnímu a profesnímu rozvoji. Atmosféru doladí Petr Dvorský doprovodem na kontrabas, Bharata Rajnošek na saxofon a Miqueu Montanaro svou hudbou z dálek.
Ve středu 27.února 2013 od 18,30 hodin
Galerie U Zlatého Kohouta, Michalská 3, Praha 1

30.1.2013 SALÓN LJUBY FUCHS s Mgr. ANDREOU MYSLIVEČKOVOU
Pozvánka na Salón Ljuby Fuchs – setkávání s osobnostmi s tanečnicí, choreografkou, ředitelkou nejúspěšnějšího českého stepařského studia, o kterém jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, Mgr. Andreou Myslivečkovou. Andrea Myslivečková, maminka dvou talentovaných dětí, absolventka pražské FAMU a taneční konzervatoře Jaroslava Ježka, se prvně potkala se stepem při studiu scénického tance. Zůstala mu věrná až dodnes. Když v roce 1990 zakládala vlastní taneční školu, její vizí bylo vychovávat tanečníky a lektory, které bude společná práce bavit a budou ji dělat pro radost, třeba i navzdory učebním osnovám. Dvacet tři let poté se může Andrea pochlubit dlouhým seznamem úspěšných stepařů, mistrů republiky i světa. Od roku 2000 působí také jako porotkyně tanečních a uměleckých disciplín v ČR i v zahraničí. Přijměte pozvání na setkání s dámou, která mnohé inspirovala a nadále inspiruje.
Středa 30. ledna 2013, od 18.30 hodin, Galerie U Zlatého Kohouta, Michalská 3, Praha 1

PROJEKTY A DÍLNY
3.3.2013 MASOPUST na Dobešce!
Oslavy Masopustu (nebo spíše "Post-Masopustu") na Dobešce

Masopustní dílna - výroba masek do Masopustního průvodu (nebo jen tak pro radost), povídání o tradicích a zvycích spojených s oslavami Masopustu.
Studio Dobeška od 10 do 14 hodin (je možné přicházet i průběžně), cena za os. 100 korun. Lektorky: Bára Molnárová, Šárka Gruntová a Ljuba Fuchs.
Masopustní představení v Divadle Dobeška - Palačinková princezna, námět Alois Mikulka, účinkují žáci literárně-dramatického oboru Bílé sítě pod vedením Mgr. Ljuby Fuchs.
Divadlo Dobeška od 15 hodin, vstupné 40 korun. Pro diváky bude připraveno také chutné překvapení.
Masopustní průvod na Dobešce - navazuje na pohádkové představení (cca od 15,30 hodin) - tradiční průvod v maskách, za doprovodu živé hudby se ve víru tance a zpěvu vydáme pozdravit sousedy v okolí Dobešky. Připraveny budou masopustní chuťovky (koblížky, sádlo, škvarky, okurečky aj.).

2012

SALONY

19.12. 2012 SALÓN LJUBY FUCHS s OLGOU ŠPÁTOVOU
Ve středu 19. prosince Vás od 18:30 Ljuba Fuchs srdečně zve do Galerie U Zlatého Kohouta na vánoční salón s osobností - scénáristkou, režisérkou a kameramankou Olgou Špátovou.
Česká dokumentaristka Olga Špátová pochází z filmařské rodiny: její otec byl filmový režisér Jan Špáta, matka, Olga Sommerová, autorka řady dokumentárních snímků. Za své filmy získala několik cen na amatérských i profesionálních festivalech doma i v zahraničí. Její vynikající filmový dokument Největší přání III. byl oceněn na letošním festivalu Nadotek a s úspěchem je promítán v kinech.

28.11. 2012 SALÓN LJUBY FUCHS s hercem, režisérem a advokátem LIBOREM ULOVCEM
Srdečně zveme na salón Ljuby Fuchs. Pozvání přijal herec a režisér divadelního souboru SoLiTEAter a advokát Libor Ulovec. Libor Ulovec je držitelem řady ocenění za herecký výkon z divadelních přehlídek a festivalů Karlínské jeviště, Divadelní Děčín, Libochovické divadelní léto ad. Mohli jste jej též vidět jako sluhu Wellmina v komedii Pokoje s tchýněmi, představil se též jako kníže Toskij v hudební frašce Krevní destičky a načas se také stal Svou vlastní ženou ve stejnojmenném dramatu Dough Wrighta. V civilním životě působí jako advokát v prestižní pražské kanceláři.
Jak se tyto dvě profese navzájem ovlivňují, projínají a nebo doplňují se dozvíte na setkání ve středu 28. listopadu v Galerii U Zlatého Kohouta v Michalské 3 od 18:30.
http://ulovec.webnode.cz/soubor/

23. 5. 2012 SALÓN LJUBY FUCHS s hercem RADKEM VALENTOU a jeho přáteli
Ljuba Fuchs a Sdružení Bílá Síť zvou na mimořádně rytmický Salón s hercem Radkem Valentou a jeho přáteli
Kdo bude udržovat rytmus večera? Právě vy! Neváhejte využít mimořádné příležitosti a přineste si s sebou na večer břinkavé, cinkavé, drnkaci, chrastící, šumsvistící (hudební) nástroje. Nalaďte si i své hlasy - každá barva a výška je vítána: Náš lev salónu rozvíjí kromě hereckého talentu taktéž vlohy hudební. Spolu s vaší pomocí tak zaručíme kvalitní produkci, jež si jistě nezadá se symfoniemi Pražského jara...
Medailonek hosta na: http://www.csfd.cz/tvurce/26208-radek-valenta/
Kdy: Od 18,30 hodin,
Kde: Café-Galerie Le Court, Haštalská 1, Praha 1

25. 4. 2012 SALÓN LJUBY FUCHS S PaeDr. LENKOU BENDOVOU
Ljuba Fuchs a Bílá Síť zve na BERANSKÝ SALÓN s fyzioterapeutkou PaeDr. Lenkou Bendovou na téma "Cesta k harmonii našeho vnímání a prožívání", a to ve středu 25. dubna 2012 od 18:30 hodin v kavárně a galerii Le Court, Haštalská 1, Praha 1
Medailon o hostu k naleznutí zde: http://www.relaxacni-studio-andel.cz/profil
V rámci Salónu budete také moci shlédnout fotografie Anny Koutské a obrazy Edity Neoralové-Kvizdové.
Ochutnávku pro všechny smysly doplní PPS Agro Strachotín a vlha pestrá - hrdý symbol vinařství.

21. 3. 2012 SALÓN LJUBY FUCHS S PhDr. LUBOMÍREM SRŠNĚM od 18,30 hodin
Zveme na jarní Salón Ljuby Fuchs v Klementinu s PhDr. Lubomírem Sršněm, kurátorem Národního muzea, a historičkou umění PhDr. Petrou Oulíkovou, PhD., mj. autorkou Průvodce po Klementinu.
V 18:30, Národní knihovna, Klementinum 190, Praha 1, Zasedací místnost.
Moderátorem večera bude režisér, dokumentarista a dramaturg Martin Štoll.
„ Jak historici umění pátrají po osudech velkých postav české historie? Téměř detektivně...“
PhDr. Lubomír Sršeň je kurátorem Národního muzea, kde působí v oddělení starších českých dějin. Pracuje v tomto oddělení jako vědecký pracovník a kurátor části umělecko-historických sbírek (především dřevořezeb, obrazů s portrétními náměty a grafických portrétů). Odborně se zaměřuje na výtvarné umění v Čechách 16.-19.století. Dlouhodobě odborně zpracovává sbírku malovaných portrétů Národního muzea.
Historička umění PhDr. Petra Oulíková, PhD. je odbornou asistentkou v Ústavu dějin křesťanského umění na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy a současně působí jako archivářka ve Státním ústředním archivu v Praze. Autorka řady publikací, které se věnují významným kulturním a uměleckým památkám (Kostel sv. Ignáce, kostel Nejsvětějšího Salvátora a Vlašská kaple, Klementinum aj.). Působila také jako redaktorka českého vysílání Vatikánského rozhlasu v Římě.

1. 2. 2012 SALÓN LJUBY FUCHS S EVOU JOACHIMOVOU od 18,30 hodin
Sdružení Bílá síť a Ljuba Fuchs Vás zvou na Salón - setkání s osobností s Evou Joachimovou:
Tajné čínské umění HAM YU. Hlavním tématem bude seznámení s právě začínajícím rokem 2012 - rokem Vodního draka. Známá autorka Eva Joachimová (Cesta bílého jeřába, Rakovina - země neznámá, Horoskopy starých čínských mistrů ad.) nám zprostředkovává poznání dosud tajného čínského umění HAM YU. Učení starých mudrců vykládá jako moderní systém informací, aby poznatky ukryté v čínské obrazné terminologii, tradiční představivosti a kreativitě přiblížila také posluchačům a čtenářům spjatým s evropskou vzdělaností a kulturou.
KDY: Národní knihovna ČR, Klementinum, Praha 1, zasedací místnost, 1. patro
Vstupenky v ceně 150 Kč budou k zakoupení před zahájením pořadu.
Potvrzení účasti a další informace na marketa.mead@hotmail.com.

PROJEKTY A DÍLNY
9.12.2012 KALEIDOSKOP POHÁDEK S NADSÁZKOU
Sdružení Bílá síť (žáci literárně-dramatického oboru Bílé sítě pod vedením Mgr. Ljuby Fuchs) a Divadlo Dobeška uvádějí Kaleidoskop pohádek s nadsázkou: Vysvobodí z dlouhého spánku zakletou Šípkovou Růženku princ, který má alergii na květiny, nebo udatný rytíř, který se bojí růžových trnů? A jak to bylo s Karkulkou - potkala v lese hladového vlka, nebo to byl vlastně hodný pejsek? Aneb známé pohádky, jak je možná ještě neznáte...

9.12.2012 od 15 hodin v Divadle Dobeška

(doporučeno pro děti od pěti let)

26. 6. 2012 - LOUČENÍ se sezónou v Le Court
Srdečně zveme na závěrečné setkání dětí, rodičů a příbuzných z dramaťáckých kurzů a všech přátel Bílé sítě! Poslední společné setkání před letními prázdninami se uskuteční v úterý 26. června od 17,30 v Café-galerii Le Court, Haštalská 1, Praha 1. Těšíme se!.

26. 2. 2012 - MASOPUST na Dobešce
Program Masopustu začne v 15:00 tradičně pohádkou - O Škytající princezně, v divadle, účinkují studenti literárně-dramatického oboru Ljuby Fuchs, Sdružení Bílá síť, a poté bude následovat průvod Dobeškou v maskách za doprovodu muzikantů. Těšit se můžete i na masopustní lahůdky.

24.-25. 2. 2012 Dílny v Divadle Dobeška V pátek 24. února v rámci přípravy na nedělní masopust bude divadelní sdružení Bílé sítě zkoušet divadelní představení O škytající princezně. V sobotu 25. února se uskuteční výtvarná (a divadelní) příprava masek na masopust.

7. 2. 2012 Dílna Umění být ženou Dílna Umění být ženou na adrese Lidická 26 se uskuteční mezi 18. a 21. hodinou.

V pátek 3. února navštívíme Národopisné oddělení Historického muzea, Kinského zahrada 97

28.-29.1.2012 Dílna tvořivé dramatiky Dobeška

2011

SALONY

21. 10. 2011 Salón v Divadle Dobeška od 19,30 hodin
Hosty večera v rámci Zamrzlých končin budou překladatelka, cestovatelka a přítelkyně Dobešky SIMONA WAGNEROVÁ, autorka knížky Špicberský deník neposedné maminky a petr horký, filmař, cestovatel, autor a producent dokumentárních a populárně naučných televizních cyklů.
Vstupné: 120 Kč

22.6.2011 18:30 Salón v Českém centru
SALON LJUBY FUCHS: MARTIN HILSKÝ.
Ljuba Fuchs představí profesora Martina Hilského, který kromě jiného kompletně přeložil dílo Williama Shakespeara. Dalšími hosty budou i kurátorka výstavy Přesahy Lucie Loosová a ředitelka Českého centra Praha Jolana Součková. Všechny tři pojí láska i profesionální vztah k divadlu. Hudební doprovod: Alan Vitouš.
.

25.5.2011 18:30 Salón v Českém centru
SALON LJUBY FUCHS: JIŘÍ TUREK.
Salón ku příležitosti výstavy významného českého fotografa Jiřího Turka pod názvem CityLAB. Jeho výstava v současné době probíhá paralelně v Leica Gallery Prague a v Českém centru. Světoběžník a bývalý spolupracovník MF Dnes Jiří Turek je citlivým fotografem genia loci měst (New York, Berlín, Paříž, Londýn, Petrohrad, Istanbul...), ve svém hledáčku má ale i tváře známých osobností a také se věnoval módní fotografii. Dalším hostem bude kamarád Jiřího Turka výtvarník a fotograf Ivan Prokop, mezi pozvanými je i ředitelka Leica Gallery Míla Dubská a bývalá ředitelka Českého centra v New Yorku Monika Koblerová. A v záloze má paní Ljuba Fuchs ještě jednu utajovanou osobnost..

16.3.2011 18:30 Salón v Českém centru
SALON LJUBY FUCHS: FOLKLORE IS ALIVE.
Tradiční salón v Českém centru se zabýval otázkou role folkloru v dnešní společnosti. Hosty Ljuby Fuchs budou Dita Hálová, kurátorka výstavy Folklor is Alive!, etnolog Petr Janeček z Národopisného oddělení Národního muzea a Martin Šimša z Národního ústav lidové kultury ve Strážnici. Součástí večera bude komentovaná prohlídka výstav Folklore is Alive!. Setkání proběhlo ku příležitosti probíhající výstavy v Českém centru, kterou byla společná přehlídka mladých umělců z Česka, Maďarska, Polska a ze Slovenska, která nabídla neotřelý pohled na tradiční folklór. Partnery výstavy jsou Folklorní sdružení České republiky, ÚLUV Bratislava, Cepelia Polsko, Design Institut MOME Maďarsko ve spolupráci s uměleckými školami, kulturními instituty a zastupitelskými úřady zemí Visegrádu v Praze.

10.2.2011 18:30 Salón v Českém centru
SALON LJUBY FUCHS: DOBROVOLNICTVÍ A INTEGRACE.
Diskusní večer s občanským sdružením Máme otevřeno?, které do Českého centra na celý večer přestěhuje svoji kavárnu Vesmírna!
Téma dobrovolnictví a integrace do společnosti. Diskuze se zúčastní zástupkyně o.s. Máme otevřeno? Pavla Šturmová, která zde působí jako koordinátorka programu Dobrovolnické centrum – Akce Pontony a Naďa Růžková, která je koordinátorkou Pracovně-tréninkového programu v kavárně Vesmírna.
Hostem večera bude mladý beatboxer Míša Dudy. Zároveň se dramatické studio Bílé sítě představí s první ukázkou cimrmanovského Českého nebe.
Salon Ljuby Fuchs je součástí projektu Archa pomoci, který v Českém centru probíhá od 19. ledna do 26. února 2011. „Archa chce pod svojí střechou přivítat dospělé i dětské návštěvníky – ty, kteří museli ve svém životě bojovat se zdravotním hendikepem i ty, jejichž život se ubíral na první pohled snazší cestou…“ vysvětluje koncept Archy ředitelka Českého centra Praha Jolana Součková. Těsíme se na Vaši návštěvu. Vstup zdarma.

PROJEKTY A DÍLNY
20.-23.10.2011 DOBEŠKA - Zamrzlé končiny naší planety
SRDEČNĚ ZVEME na 4denní projekt "ZAMRZLÉ KONČINY NAŠÍ PLANETY", který bude probíhat na Dobešce, v rámci jsou připraveny dílčí akce:
PŘEDNÁŠKA:
čtvrtek 20. října 2011, Divadlo Dobeška od 19 hodin
Grónsko,největší ostrov světa je zemí vzdálenou, neznámou, ale s bohatou historií, kulturou, drsnou a přitom kouzelnou přírodou. Zemí klimatických změn, které mají vliv na budoucí utváření klimatu na planetě Zemi. Beseda o Grónsku zve k širšímu poznání kultury, přírody historie i současného života země, jejíž svrchovanost byla uznána v roce 2009. Návštěvníci besedy se též seznámí i s historickou vazbou společných dějin našich národů.
Připravili Alena a Jaroslav Klempířovi- Polární svět o.s. Praha. Vstupné: 90 Kč, výtvarná dílna, kurz objímání Ljuby Fuchs, hrané představení a Salón Ljuby Fuchs.

VÝTVARNÁ DÍLNA PRO DĚTI
pod vedením Mgr. Aleny Brožové
sobota 22. října 2011, Studio Dobeška od 10 do 14 hodin
Přijďte si s dětmi kreslit, malovat, tisknout a možná i vyřezávat na náměty, které studí zamrzlým ledem, žijí polárními zvířaty a tajemnými bytostmi dalekého Grónska. Domů se vrátíte bohatší třeba o eskymáckou panenku, masku nebo amulet, ale hlavně o spoustu zážitků. A kdo ví, třeba i váš výrobek bude hrát v divadelní hře „Pipaluk a šaman“, na kterou se přijďte podívat do Divadla Dobeška v neděli 23. října.
Rezervace na 728 834 326 nebo mail: divadlo@divadlodobeska.cz
Cena: 180 Kč/os.

OBJÍMÁNÍ NÁZORNĚ A ZÁBAVNĚ
kurz vede Mgr. Ljuba Fuchs
sobota 22. října 2011, Studio Dobeška od 15 hodin
Kurz je určen všem věkovým skupinám, jednotlivcům i rodinám, milencům i nezadaným. Objímání je pro všechny!
Rezervace na 728 834 326 nebo: divadlo@divadlodobeska.cz
Cena: 180 Kč/os.

PIPALUK A ŠAMAN / pohádka
neděle 23.října 2011, Divadlo Dobeška od 15 hodin
Vydejte se s námi do dalekého Grónska za příběhy inspirovanými severskými legendami. Námět: Alena a Jaroslav Klempířovi, režie: Ljuba Fuchs, účinkují žáci literárně-dramatického oboru sdružení Bílá Síť. Doporučeno pro děti od pěti let.
Vstupné: 80 Kč

Pozvánka k nahlédnutí ve fotogalerii.

28. - 30. 9. 2011 Soustředění PONĚŠICE
V Poněšicích bude probíhat příprava na projekt "Zamrzlé končiny naší planety aneb výprava na sever".

27.2.2011 15:00 Masopust na Dobešce
Masopust - průvod Dobeškou. Zveme Vás na tradiční masopustní setkání, které začne ukázkou z představení dramatického studia Bílé sítě České nebe v prostoru divadla Dobeška a bude pokračovat průvodem v maskách v přilehlém parku Dobeška. K vidění bude také výstava portrétů babiček z různých autorských pojetí stejnojmenné povídky Boženy Němcové a přehlídka babiček z rodin kolem Bílé sítě. Kdo se ustrojí za babičku Boženy Němcové, bude srdečně vítán.

7.1. V novém roce začneme s nastudovávat poslední hru z pera Járy Cimrmana a v úpravě Aleny Brožové České nebe.

2010

SALONY

15.12. České centrum - salón:
Pravou adventní předvánoční atmosféru slibuje Středeční salón Ljuby Fuchs na téma Tradice a budoucnost. Pozvala do něj Vladimíra Bednaříka z firmy Sádlík a Romana a Martinu Juklovi, kteří příchozím představí svoje ručně vyráběné foukané vánoční ozdoby. K vidění bude i derniéra pohádky Šípková Růženka dramatického studia Bílé sítě.

29.9. Nový salón - Šangaj v Praze v Českém centru: Ve středu 29. se opět v pravidelném čase v 19:00 setkáme v Českém centru v Rytířské s Ljubou Fuchs, tentokrát ku příležitosti výstavy Šangaj v Praze. Jedním z hlavních hostů bude architekt Zdeněk Lukeš. Vystoupí také mistři světa ve stepu Tanečního studia Andrea.

27.4. Básnické setkání v Romanettu - Jan Skácel

31.3. Poslední středa v měsíci bude opět patřit múzám. I tentokrát se setkáme v 18 hodin v malebném prostředí vinárny Romaneto na Národní třídě nad poezií. Jste srdečně zváni!

17.3. Ljuba Fuchs, České centrum a Ruské středisko vědy a kultury si Vás dovolují pozvat na zahájení výstavy a prezentaci knihy Duncana Higginse Unloud II. 17.3. 2010 v 18:00
výstava potrvá do 30.3.2010
Program:
18:00 Zahájení výstavy
18:30 Prezentace knihy a čtení ukázek: Duncan Higgins, autor, Ljuba Fuchs a Inna Kuzněcová
19:00 Představení Soloveckých ostrovů a malý raut
Kde: Na Zátorce 16, Praha 6, Bubeneč
webové odkazy pro více informací: http://www.houser.cz/galerie/4709-duncan-higgins-unload.htm
http://www.rozhlas.cz/mozaika/vytvarne/_zprava/697917
http://www.a-n.co.uk/interface/reviews/single/368910

10.3. Ve spojení s večerem poezie ve vinárně Romaneto od 18 hodin se ve středu 10.3. v 11:15 uskuteční návštěva malebné zahrady při románském kostelu sv. Michala v Opatovické ulici. Zahrada je schovaná za vysokými zdmi kostela z 12. století patřícího řádu benediktinů a dnes již neexistujícího kláštěra tohoto řádu (z 18. století je zde zachován portál). Oblast kolem kostela, která se původně jmenovala V Opatovicích dle názvu vesnice Opatovice, byla součástí Nového Města vytyčeným Karlem IV. V současné době je kostel místem sdružení slovenské komunity v Praze. V blízkosti tohoto místa také ve 14. století bývala dýňová či melounová zahrada měšťana Jindřich Švába, dnes již zastavěno.

10.2. Ve vinárně Romaneto v Opatovické ulici se uskutečnilo přátelské posezení s poezií při čtení nových literárních textů Renaty Gabrielle pod názvem Účast na životě.

PROJEKTY A DÍLNY
11.12. DÍLNA v Náprstkově muzeu od 10:00
V deset dopoledne se setkáme před Náprstkovým muzeem, kde nás paní dr. Klápšťová seznámí s mexickými a africkými vánocemi.

5.12. MIKULÁŠSKÁ pumelice na Dobešce začíná v 16:00. Čertíci, andílci a hodný Mikuláš... i my.

5. - 8.11. České centrum Paříž: V termínu 5. - 8.11. jsou rodiče s dětmi Bílé sítě zváni do Paříže, kde zahrají pod záštitou Českého centra divadlo. Časy se upřesňují v závislosti na bydlení , hrajeme v sobotu. Doprava: LETECKY - PROSÍME UHRAĎTE DO 3.10.2010. Cena jedné letenky je 2800,- Kč, číslo účtu k zaslání úhrady: CSOB 400562723/0300, v.s. datum narození dítěte, zpráva pro příjemce: jméno příjmení studenta. Odlet 5.7.2010 Praha Ruzyne Terminal 2 - Paris 20:40 -22.25 Navrat 7.7.2010 Paris -Praha 21:20- 23:00

15.-17.10. Soustředění Kampa: Během víkendu 15. - 17.10. proběhne soustředění studentů kurzů Bílé sítě na Kampě v Praze – vycházíme vstříc v tom, abyste nemuseli omlouvat děti ze školy, sraz bude odpoledne v pátek , konec v neděli. Děti budou na Kampě nocovat, bude zajištěna strava a samozřejmě dozor. Prosíme o to, abyste dětem vyhradili čas jenom na tuto akci, dodrželi časy nástupu (pátek) a konce (neděle), a i když budou děti relativně blízko, nechali nám všem po celé tři dny klid na soustředěnou práci. Tímto způsobem se i celá záležitost výrazně zlevní – částku upřesníme.

17.9. První pracovní hodina na Dobešce: První pracovní hodina literárně-dramatických kursů se uskuteční na Dobešce 17.9.2010 od 15:00 do 17:00. Přijímáme nové členy od 9 let! Přivedete-li kamaráda, který se zapíše, čeká vás finanční bonus! Více informací v sekci Vlastní projekty pod oddílem Kursy. Začínáme na Dobešce 2 lekcemi taneční choreografie, a dále již s Ljuběnkou klasické dramaťáky. Děti ať si připravují texty. Na soustředění počítáme se soutěží!! Už jsme oslovili jednoho z členů poroty, p. Weinbergera, a on přislíbil.

10.9. Začínáme! V 15:00 U Myšáka! První setkání rodičů a dětí Bílé sítě se usadí 10. září v cukrárně U Myšáka (máme voucher!). Přijďte si zamlsat a popovídat o dalších plánech a cestách v 15:00. První pracovní hodina na Dobešce se uskuteční 17.9. ve stejném čase, od 15. - 17. hod. Těšíme se!

18.6. Rozlučka v Žlutých lázních: Bílá síť Vás zve do Žlutých lázní na rozloučení s tímto školním rokem a na přivítání prázdnin. Od 15:00 - 17:00. Těšíme se na Vás.

16. - 19. květen Košice a Levoča: Ve spolupráci s Českým centrem v Košicích je plánován výjezd studia Bílé sítě s českou pohádkou. V rámci projektu Návrat ke kořenům během pohádky vystupují i židle jako buk od společnosti Sádlík (http://www.sadlik.cz/). Jedeme vlakem, lůžkovými vozy a jelikož jsme to ještě nezažili, chápeme to jako velké dobrodružství! S námi se těší ředistelka Kateřina Novotná, asistenstka Šárka Hošková, která vše chystala.

27.3.- Pohádka pro Au Pays de Mimis V Centru Černá růže. V tento den odpoledne znovu spojí své nadání a styl Bílá síť a svět malých šibalů - butik Au Pays de Mimis. Přijďte se podívat na českou pohádku!

2009

SALONY

z cyklu pořadu JÁ JSEM LEV SALÓNU (České centrum Praha, Rytířská 31), začínáme vždy v 19:30. Připravuje a uvádí Ljuba Fuchs.

24.6. LJUBA FUCHS bude tentokrát sama lvicí salónu. Těšit se můžete i na mnoho dalších osobností, které již byly lvy salónu Ljuby Fuchs. Provázet večerem bude Martin Štoll.

27.5. DANA BUREŠOVÁ, Sólistka Národního divadla v Praze Dana Burešová letos získala cenu Thálie za mimořádný ženský jevištní výkon v roli Alžběty ve Wagnerově opeře Tannhäuser v inscenaci Národního divadla Brno. Dalším hostem salónu bude Ivan Kusnjer, kolega Dany Burešové z opery Národního divadla, Olga Filipová, šéfredaktorka časopisu Psychoenergie, a vizážista Vlado Zelovič.

19.5. PETR SÍS, Tentokrát do Centra paní Ljuba Fuchs pozvala mezinárodně uznávaného ilustrátora, grafika, tvůrce animovaných filmů a výtvarných knih Petra Síse. Zvlášť jeho knihy již získaly nejen mnoho mezinárodních ocenění, ale především i srdce dětí a dospělých. V Českém centru zároveň probíhá i dokumentární výstava Petra Síse ke knize ZEĎ/ JAK JSEM VYRŮSTAL ZA ŽELEZNOU OPONOU, kterou během večera můžete shlédnout, stejně jako nechat si podepsat od autora některou z jeho knih.

29.4. BŘETISLAV POJAR, setkání s režisérem a autorem nezapomenutelného seriálu Pojďte pane, budeme si hrát. Dalšími hosty budou Jiří Kubíček, scénárista a dramaturg, Zuzana Povýšilová, kurátorka probíhající výstavy Pěti statečných animáků a možná i všech Pět statečných famáků (Michal Žabka, Václav Švankmajer, Jan Bubeníček, Noro Držiak a David Súkup)

25.3. BOHDAN HOLOMÍČEK, fotograf. Vedle dokumentárních fotografií a fotografování kulturního dění a osob nezávislých na komunistickém režimu dokumentoval i Václava Havla s jeho manželkou. Sám říká, že vždycky fotil, co sám chtěl. Další host: dokumentarista Miroslav Janek (Spolupracoval s Geofreyem Reggiem jako střihač na celovečerních dokumentech Qatsi trilogie: Koyaanisqatsi, Powaqqatsi, Naqoyqatsi a krátkometrážním Anima mundi. Od roku 1993 pracuje pro Českou televizi na hodinových dokumentárních filmech, které získaly řadu ocenění. Spolurežíroval dokument Občan Havel. Od roku 1998 je stálým pedagogem FAMU.) Hudebním hostem je ansámbl Jiné Trio.

25.2. BOŘEK ŠÍPEK, architekt a designér.

28.1. ZDENKA PROCHÁZKOVÁ, herečka. Dalším hostem pak je předseda správní rady Nadačního fondu Čapkova Strž ing. Milan Haluška.

PROJEKTY A DÍLNY
6. a 7.11.2009 Oživování Valdštejnské zahrady.
Bílá síť ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a dalšími soubory z Česka bude oživovat v rámci projektu Oživlé památky Valdštejnskou zahradu.
V pátek odpoledne pro děti a studenty partnerských škol proběhne prohlídka Valdštejnského paláce a zahrad, večer pak zkoušky k sobotním představením.
V sobotu ráno od 8 do 10 budou děti a studenti zkoušet svá představení, pak se mezi 9-10 ráno otevře prostor knihovny a společenského sálu Nosticova paláce, mezi 10. a 12. se představí se svými vystoupeními soubory z Valtic (představení Obrazy ze života bohyně Diany), Telče (Příběh Hyakinta a Narcisse), Prahy (Bílá síť - Artemidóros z Efesu), Kroměříže a Českého Krumlova. Mezi 14. a 16. hodinou proběhne návštěva Muzea hudby a kostela Panny Marie Vítězné.
V konírně Nosticova paláce je instalována výstava výtvarných prací dětí z Litomyšle pod názvem Antika inspirace renezanci, renezance inspirací dětem.

17.10.2009 Soustředění Bílé sítě na Dobešce

14.10. 2009 K 10. výroči obchodního řetězce Au pays de mimis proběhla v Lobkovickém paláci módní přehlídka ve spolupráci s Bílou sítí.

4.10. 2009 Zahájení sezóny ve Valdštejnské zahradě - Zahájení nových literárně-dramatických kurzů Bílé sítě s rodiči i dětmi ve Valdštejnské zahradě s průvodcem Jakubem Syneckým.

1.-2., 8.-9., 22.-23.8. a 5.-6.9. STAŇ SE LVICÍ NEBO LVEM - Ljuba Fuchs Vás zve na víkendové vzdělávací dílny zaměřené na rozvoj komunikačních dovedností, schopnosti empatie, přesvědčování a umění sebeprezentace. Dílny navazují na projekt „Já jsem lev salónů“, který od roku 2000 pořádá Bílá síť o.s. ve spolupráci s Českým centrem Praha. Dílny budou mít interaktivní zážitkovou formu, budeme pracovat s kontextem, prostředím města, zahradami, navštívíme galerie a setkáme se s osobnostmi. Každý víkend bude jiný, můžete absolvovat jeden nebo všechny.
Kdy: 1.–2., 8.–9., 22.–23. srpna, 5.–6. září - V sobotu vždy od 10 do 22 hod, v neděli od 10 do 17 hod
Kde: Dobeška (Divadlo Sklep), ulice, galerie a zahrady města Praha
Cena: 3000 Kč zahrnuje veškerý program včetně návštěvy galerie, dva obědy a sobotní večeři
Lektor: Ljuba Fuchs, nezávislá lektorka v oboru kultura mluveného projevu a komunikačních dovedností www.bilasit.cz/Poradenstvi
Přihlášky/dotazy zasílejte na bilasit.dilny@gmail.com.
Program - víkendové vzdělávací dílny
Já - Lev
Od Já k osobnosti, sebepoznávání a sebezdokonalování. Naučíte se jak mluvit k druhým lidem, aby vám naslouchali a porozuměli. Interaktivní práce v prostorech Divadla Sklep.
Město
Zábavným, hravým, ale poučným způsobem budeme odhalovat dosud nereflektované aspekty vnímání města. Smyslem objevování města je tvořivě proměnit mentální mapy a naše zaběhnuté představy o tomto městě. Pokusit se změnit prožívání jedince, využít hodnotu maličkostí, rytmu ulice, místa, pořídit záznam.
Zahrady
V pražských zahradách se ve všech dobách odráží život celého města v inspirující podobě. Byla a jsou místem slavností, koncertů, divadelních představení, rodinných vycházek, milostných dostaveníček. Odhalíme jejich tajemství a naučíme se jejich prostor využít pro svůj osobní růst.
Osobnosti
Bílá síť pořádala v Českém centru Praha setkávání s významnými osobnostmi součastného kulturního světa „Já jsem lev salónů“. Budete mít možnost se s některými potkat, navázat osobní kontakty, ptát se, poradit i zasmát.
Celá podoba pozvánky k této akci je k vidění v naší Fotogalerii.
Organizuje Bílá síť ve spolupráci s Innovation Tank www.bilasit.cz.

Další letní aktivity Bílé sítě: seminář pro mistry světa ve stepu..

15. - 17.5. soustředění Bílé sítě

7. - 11.4. - soustředění v Poněšicích, příprava představení Zahrada

Leden: Začínáme zkoušet nové představení - Zahradu Jiřího Trnky.

2008

SALONY

z cyklu pořadu JÁ JSEM LEV SALÓNU (České centrum Praha, Rytířská 31), začínáme vždy v 19:30. Připravuje a uvádí Ljuba Fuchs. V podzimní sezoně 2008 má salón podtitul Reflexe roku 1968 - vybranými hosty jsou právě lidé, kteří po roce 68 emigrovali z Československa do různých koutů světa.

16.12. JAN VLADISLAV. Ljuba Fuchs do Českého centra pozvala básníka, spisovatele, esejistu, kritika a překladatele Jana Vladislava, který dnes žije v Paříži. Jako další host, který naplní centrum vánoční atmosférou, bude gregoriánský chorál Kateřiny Bartošové.

26.11. LIBA TAYLOR- fotografka žijící v Londýně. Dalšími hosty bude jazzové trio skladatelky Beaty Hlavenkové (klavír) s Jiřím Slavíčkem (bicí) a Rastislavem Uhríkem (kontrabas). Proběhne projekce filmu o roce 68 a fotografií Liby Taylor.

29.10. JIŘINA NEBESÁŘOVÁ - architektka žijící v Bruselu. Dalšími hosty budou Kurt Gebauer - sochař, David Vávra - architekt a herec, Jiří T. Kotalík - kurátor, historik architektury a odborník na dějiny umění, Daniel Klánský - zpěv.

24.9. JAN KRČMÁŘ - novinář, bývalý zaměstnanec ČTK a zpravodaj agentury Reuters; dalšími hosty budou Petr Brod (novinář a publicista), Luboš Dobrovský (novinář, politik a bývalý velvyslanec) a Matěj Polášek (houslista).

3.9.2008 NIGEL CHARNOCK - britský tanečník, choreograf a režisér Nigel Charnock. Muž, který v Londýně vystudoval dvě školy současného tance a od roku 1984 vystupoval sólově (např. Frank) i s tanečními soubory (např. DV8 Physical Theatre), spolupracoval s divadly (např. Helsinki City Theartr) a věnoval se choreografii (např. 5ive Part One). Jako další hosté jsou pozváni taneční publicistka Nina Vangeli a Monika Rebcová, choreografka, pedagožka HAMU a hudebnice se zaměřením na africké tance.

25.6.2008 JIŘÍ WOLF - ředitel společnosti CORDEUS, centra trvalého zdraví, který představí způsob a princip uchování zdraví. Dalšími hosty budou fyzioterapeuté a Barbora Balcarová z centra CORDEUS, která zahraje na violu.

28.5